9 hodnotení

Symbivit

 

Účinky SYMBIVITu:

 • zlepšenie výživy, rastu a zdravotného stavu rastlín
 • lepšia tvorba kvetov a plodov, väčší výnos
 • výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
 • zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, presadenie, ai)
 • vhodné aj na použitie rastlín pestovaných vo svahu (vplyv na spevnenie pôdy)
 
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Skladom (> 5 ks) Skladom (> 5 ks) Skladom (> 5 ks) Skladom (1 ks) Vypredané Zvoľte variant
€4,55 €9,99 €32,80 €104,95 €194,95 od €4,55
Kategória: Mykorhíza

Prípravok SYMBIVIT® je založený na využití skvelých vlastností mykorhíznych húb. Ide o granulovaný prípravok, ktorý má jednoduché použitie a Vaše rastliny z neho budú môcť čerpať to najlepšie pre ich krásny rast a odolnosť. Mykorhízne huby obsiahnuté v Symbivite sa napoja na korene Vašich rastlín a budú rásť, čerpať živiny z pôdy a podporovať rastlinu po celý jej život.

 

Vhodný pre:

 • kvitnúce rastliny a väčšinu izbových rastlín (ruže, cyklámen, balkónové a kvetinové kvety ako pelargónie, petúnie, muškáty, verbeny, apod
 • popínavé rastliny, okrasné trávy
 • väčšinu okrasných ihličnanov (túje, tis, borievka, cyprus, apod.)
 • niektoré okrasné stromy a kríky (javor, jaseň, žeriav, apod.)
 • zeleninu (paradajky, uhorky, cibuľa, pór, cesnak, apod.)
 • ovocie (jahody, maliníky, ríbezle, jablone, apod)
 • ošetrenie trávnikov pri ich zakladaní a údržbe

 

Nevhodný pre:

Pre ihličnany, napr. borovicu, smrek, jedlu ai. a niektoré listnaté dreviny (buk, dub, breza a i.) použite prípravok ECTOVIT®. Pre vresovcovité rastliny (vresy, azalky, čučoriedky, rododendróny a iné) použite prípravok RHODOVIT®.

 

Aplikácia a dávkovanie:

Pri použití na záhonoch nasypte prípravok na dno výsadbovej jamky tak, aby sa vytvorila súvislá vrstva (1 cm) a vysaďte rastlinu. Pri použití v kvetináčoch je dávka 1 polievková lyžica na každý 1 liter objemu kvetináča. Prípravkom nie je možné rastlinu predávkovať. Prípravok je možné aplikovať plošne vo vrstve cca 3 cm pod semená pred samotným výsevom (150g/m²). Najprv aplikujte prípravok, potom prekryte plochu vrstvou zeminy a vysejte semená.

 

Dávkovanie suchá aplikácia:

Objem koreňového balu Dávka na rastlinu Balenie 750 g vystačí na
do 1 l (muškát)  15 g (1 pol. lyžica)  50 rastlín
3 l (ruža)   45 g (3 pol. lyžice)  16 rastlín
5 l (mladá tuja) 75 g (5 pol. lyžíc)   10 rastlín
10 l (magnólia) 120 g (8 pol. lyžíc) 6 rastlín

 

Zloženie:

Expandovaný íl, zeolit, reprodukčné častice 5 druhov mykorhíznych húb vo forme spór a častí kolonizovaných koreňov rastlín, prírodné zložky podporujúce vývoj mykorhíznej symbiózy (prírodné humáty, výťažky z morských rias, mleté ​​horniny, keratín) a práškový, biologicky rozložitelný polyakrylamidový gel. Obsah rizikových látok spĺňa zákonom stanovené normy v SR.

 

Doplňujúce informácie a upozornenia:

Pre správne fungovanie prípravku je nevyhnutné, aby došlo k jeho priamemu kontaktu s koreňmi rastlín. Vyvarujte sa použitiu systemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii prípravku. Účinky prípravku SYMBIVIT môžu byť znížené nadmerným používaním chemických hnojív (nesmie dôjsť k predávkovaniu rastliny). Prípravok je možné pre optimálny výsledok kombinovať s prírodným hnojivom CONAVIT. Prípravok skladujte na chladnom a suchom mieste. Prípravok je použiteľný 2 roky od dátumu výroby pri správnom uskladnení. Namáčacia zmes musí byť použitá v deň prípravy. Prípravok obsahuje prirodzene sa vyskytujúce huby a nie je toxický ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje geneticky upravené organizmy a nezanecháva toxické zvyšky v pôde.

 

Aplikácia Symbivitu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie