2 hodnotenia

Symbivit Kvet

Účinky prípravku SYMBIVIT KVET:

  • vyšší počet kvetov
  • predĺženie doby kvitnutia
  • sýtejšie farby kvetov a listov
  • výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
  • zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, presadenie a i.)
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Skladom (3 ks) Skladom (5 ks) Skladom (3 ks) Na dotaz Na dotaz Zvoľte variant
€4,55 €9,99 €32,80 €104,95 €194,95 od €4,55
Kategória: Mykorhíza

SYMBIVIT KVET® ( v minulosti symbivit muškát ) je úplne prírodná cesta v pestovaní balkónových a kvetinových rastlín. Balkónové a kvetinové rastliny potrebujú zvláštnu starostlivosť, aby výdatne a dlho kvitli. Pomocou mykorhízneho prípravku SYMBIVIT KVET dosiahnete prírodnou cestou úžasných výsledkov. Symbivit muškát je pomocný rastlinný prípravok určený na vytvorenie mykorhiznej symbiózy medzi koreňmi rastlín a prospešnými pôdnymi hubami rodu Glomus. Vytvorená mykorhiza umožňuje lepší príjem vody a živín (najmä fosforu a draslíka) a ich efektívnejšie dodanie rastlinám.

 

Vhodný pre:
muškáty, verbeny, petúnie, surfínia, fuchsie, lobelky, okrasné popínavé rastliny a ďalšie kvitnúce rastliny

Nevhodný pre:

  • orchidey, rastliny čeľade kapustovité (Brassicaceae)
  • láskavcovité (Amaranthaceae), hvozdíkovité (Caryophyllaceae).
  • pre vresovcovité rastliny, napr. rododendrony, azalky a čučoriedky je potrebné použiť prípravok RHODOVIT®.
  • pre ihličnaté stromy, napr. borovicu, smrek, jedľu a niektoré listnaté stromy, napr. buk, dub, breza použite prípravok ECTOVIT®.

Aplikácia a dávkovanie
Prípravok musí prísť do kontaktu s koreňmi rastlín. Dávkujte 15 g (1 polievkovú lyžicu, tj 20 ml) na rastlinu. Prípravok nasypte na dno výsadbovej jamky, zapravte do substrátu a vysaďte rastlinu. Pri sadení do kvetináča aplikujte 60 g prípravku do súvislej vrstvy, ktorú mierne zapravte do substrátu a potom vysaďte rastliny.
Ošetrenie urastených rastlín sa vykonáva vyhĺbením 2-4 dier okolo rastliny, do ktorých sa aplikuje 30 až 45 g prípravku na rastlinu.
Prípravok sa môže zmiešať so substrátom v pomere 1,5:100. Nie je možné rastlinu predávkovať - ​​vyššia dávka zaistí lepší rozvoj mykorhizy.

 

Dávkovanie suchá aplikácia


Objem koreňového balu Dávka na rastlinu Balenie 750 g vystačí na
do 1 l (muškát)  15 g (1 pol. lyžica)  50 rastlín
3 l (ruža)   45 g (3 pol. lyžice)  16 rastlín
5 l (mladá tuja) 75 g (5 pol. lyžíc)   10 rastlín
10 l (magnólia) 120 g (8 pol. lyžíc) 6 rastlín

Zloženie: 

Prírodné ílové nosiče, reprodukčné častice 5 druhov mykorhíznych húb vo from spor a častí kolonizovaných koreňov rastlín, bioaditíva podporujúce vývoj mykorhíznej symbiózy (prírodné humáty, výťažky z morských rias, mleté horniny) a práškový, biologicky rozložiteľný poly.

Doplňujúce informácie a upozornenia:
Vyvarujte sa nadmernému používaniu chemických hnojív. Nesmie dôjsť k predávkovaniu rastliny. V prípade potreby môžete začať prihnojovať v období kvetu hnojivami určenými na podporu kvitnutia. Vyvarujte sa použitiu systemických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii.

 

 

 

 

Aplikácia namáčaním

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie