3 hodnotenia

Ectovit

Účinky ECTOVITu:

  • zlepšenie výživy, rastu a zdravotného stavu rastlín
  • lepšia tvorba kvetov a plodov, väčší výnos
  • výrazne znížená potreba zálievky a hnojenia
  • zvýšenie odolnosti rastlín voči stresu (sucho, presadenie, ai)
  • vhodné aj na použitie rastlín pestovaných vo svahu (vplyv na spevnenie pôdy)
Hmotnosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Skladom (2 ks) Skladom (4 ks) Zvoľte variant
€5,45 €12,99 od €5,45
Kategória: Mykorhíza

ECTOVIT® je prípravok založený na využití skvelých vlastností mykorhíznych húb. Ide o granulovaný prípravok, ktorý má jednoduché použitie a Vaše rastliny z neho budú môcť čerpať to najlepšie pre ich krásny rast a odolnosť. Mykorhízne huby obsiahnuté v Ectovite sa napoja na korene Vašich rastlín a budú rásť, čerpať živiny z pôdy a podporovať rastlinu po celý jej život.

 

Vhodný pre:
borovica, breza, buk, céder, dub, eukalyptus, hrab, habrovec habrolistý, žeriav, gaštanovník, lipa, lieska, jelša, topoľ, vŕba, jedľa, jedľovec, smrekovec, smrek

 

Nevhodný pre:
Okrasné ihličnany, napr. Thuja, Taxus, Juniperus, Cupressus, Araucaria, Gingko, Sequoia, väčšinu ovocných a okrasných stromov a kríkov. Pre tieto dreviny použite prípravok SYMBIVIT®. Pre vresovcovité rastliny (vresy, azalky, čučoriedky, rododendrony a iné) použite prípravok RHODOVIT®.

 

Aplikácia a dávkovanie:
Napr. 300g balenia vystačí približne na 100 malých stromčekov alebo 10 stromov. Počet ošetrených stromov závisí od hustoty a veľkosti koreňového systému. Vysypte obsah oboch vrecúšok do požadovaného množstva vody a zamiešajte. Po dôkladnom premiešaní vznikne kašovitá zmes, do ktorej sa namáčajú korene tak, aby pokryla celý povrch koreňového systému.
Taktiež je možné aplikovať na vyrastené rastliny (stromy): urobte 2-10 jamiek okolo rastliny v závislosti od jej veku a zdravotného stavu, aplikujte do nich produkt a zasypte zeminou. Jamky musia viesť až ku koreňom rastliny! Rastliny vysádzajte ihneď po namočení. Spotrebujte namáčaciu zmes v deň jej prípravy.

 

Dávkovanie aplikácie namáčaním:

Objem kontajnéru Dávka na rastlinu Balenie 300 g vystačí na
do 1 l (20-30 cm)  45 g  55 rastlín
3 l (30-40 cm)   90 g 20 rastlín
5 l (40-60 cm) 340 g   15 rastlín
10 l (nad 60 cm) 650 g 7 rastlín

 

Zloženie:
4 druhy mykorhizných húb na tekutom nosiči, 2 druhy mykorhizných húb na rašelinovom nosiči s obsahom prírodných zložiek podporujúcich mykorhizu (humáty, mleté ​​horniny, výťažky z morských organizmov), biologicky rozložiteľné granule absorpčného gélu.

 

Doplňujúce informácie a upozornenia:
Pre správne fungovanie prípravku je nevyhnutné, aby došlo k jeho priamemu kontaktu s koreňmi rastlín. Prípravok skladujte na chladnom a suchom mieste. Neotvorený prípravok je použiteľný po dobu 1 roka od dátumu výroby pri správnom uskladnení. Prípravok obsahuje prirodzene sa vyskytujúce huby a nie je toxický ani inak škodlivý pre životné prostredie. Neobsahuje geneticky upravené organizmy a nezanecháva toxické zvyšky v pôde.

Vyvarujte sa nadmernému používaniu chemických hnojív. Nesmie dôjsť k predávkovaniu rastliny. Neodporúčame používanie systematických fungicídov v priebehu prvých troch týždňov po aplikácii prípravku.

 

Aplikácia Ectovitu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie